חרדה

נושא החרדות הוא ארוך ורוחבי ומורכב מתיאוריות רבות. קיימים סוגים שונים של חרדות הנובעים לרוב מאופן גדילתו של האדם החל מימיו הראשונים וכן הלאה במהלך חייו בגיל הצעיר וההתפתחותי. כמו כן, חרדות עשויות להתפתח אצל הפרט מטראומות או מדברים שחווה באופן שלילי ומאובייקטים נוספים.

מהי בעצם חרדה? על פי ההגדרה, חרדה זו תחושת אי נוחות קוגניטיבית ופיזיולוגית הנובעת מדבר שעלול לקרות בעתיד. מכאן, ניתן להפריד את המושג של חרדה ושל פחד כיוון שפחד הינו דבר פיזי שקורה לנו כעת בשונה מחרדה (חשש ממשהו בעתיד). כמו כן, אנשים הסובלים מחרדות נוטים להניח הנחות ולפרש את הדברים כמאיימים.

החרדה נועדה לשרת צרכים הישרדותיים ואף מתעלמת מהסתכלות על המציאות. כלומר, הסכנה אינה קיימת אך המנגנון המתריע גורם לנו לפעול במהירות. חרדה כוללת בתוכה רמות וסוגים שונים אך העיקר באדם העצמי הוא להיפתח ולהכיר בחרדות הקיימות בנו.

נושא החרדה יכול לקבל איזון משמעותי ולעיתים אף לסלק חרדות מסוימות מחיינו בשיטות טיפול שונות מלבד חרדות קליניות הניתנו לטיפול אצל פסיכולוג.

באימון אנו נגלה ונכיר את עצמנו אל מול סוגי החרדות שלנו במצבים שונים בחיים עד כמה שניתן ונעבור תהליך של חוזק והתמודדות מול כל אחת מהן ובכך נמנע חרדות העלולות לבוא לחיינו בעתיד בשל ההתמודדות והלמידה עליהן.

WhatsApp Image 2021-05-04 at 21.27.26

נשמע מעניין? מוזמנים ליצור קשר

יש להזין את שמכם המלא
יש לרשום מספר טלפון
יש לרשום כתובת מייל תקינה
כדי לעזור אני צריך לדעת מה הבעיה, לא חושבים?