גבולות

מהו גבול בעצם? לאורך חיינו אנו שומעים את המילה "גבול" בהקשרים רבים. גבול יכול להיות בקשרים בינאישיים, במעקה שנמצא במרפסת היוצר גבול בין המרפסת לנפילה למטה, גבול נכלל גם ברמזור שקיים בכביש שמאפשר לנו אור ירוק או אור אדום שמהווה עצירה מוחלטת וכו'. ניתן להסיק שגבול הוא הביטחון שלנו. כלומר, איפה שיש גבול יש ביטחון ושמירה מסוימת. לא תמיד אנו מצליחים לראות את הגבול בצורה מלאה ולעיתים אף כלל לא כשמדובר ביחסים בינאישיים ולכן נוצרים חיכוכים ומריביות אשר אינן נגמרות בשל הראות הלקויה של הגבול.

צריך לדעת לשים את הגבול ובאותה מידה יש להתייחס למידת המערכת היחסים הקיימת, אופן הנחת הגבול, התמדה, יכולת, הדדיות, איזון ועוד לא מעט דברים אשר אנו נאלצים להתייחס אליהם כשמדובר בגבול.

borders

מה קורה כשאין גבול? אנשים ללא גבולות אינם מרגישים שקיים בסיס שמירתי ועשויים לעשות מה שבראשם ובמחשבתם עד כדי כך כשנרצה לשים את הגבול כבר יהיה מאוחר מדי. הדבר מוכר לנו במערכות שבין בני זוג, בין הורה לילד, מורה לתלמיד, חבר לחבר וכל מערכת יחסים כלשהי. במקרים רבים אנו לא מוצאים את האיזון והפעולה האוטומטית שנפעל ונחליט ליישם היא הגבול החד משמעי והקיצוני. הפעולה נובעת בשל תחושת החרדה וחוסר השליטה שאם לא נפעל כך אז לא נוכל לשים את הגבול ולעיתים רבות אנו חושבים שאם נשים גבול קיצוני וחד אז הוא יכפה וישלים את הגבולות הקטנים והלא מאוזנים שניסינו לשים בדרך. הדבר לרוב גורם למשברים גדולים יותר כיוון שאם גבולות קטנים יותר לא הצלחנו לשים אז מה הפלא שגבול מועצם יותר לא צלח.

בחדר האימון, נלמד לעומק מהו גבול המקשר את הרצון והחזון אל מול האוכלוסייה שעליה אנו דנים ונתנסה בצורה מעשית ומאוזנת על אופן ביצוע הגבול.

נשמע מעניין? מוזמנים ליצור קשר

יש להזין את שמכם המלא
יש לרשום מספר טלפון
יש לרשום כתובת מייל תקינה
כדי לעזור אני צריך לדעת מה הבעיה, לא חושבים?