ההצלחה שלך מתחילה עכשיו!

ido

עידו כץ - אימון אישי וליווי תהליכים

שלום רב,

שמי עידו, בוגר תואר BA במדעי ההתנהגות ובוגר תואר שני MA בתכנית לישוב סכסוכים, גישור ומשא ומתן באוניברסיטת בר-אילן. את לימודי הרחבתי בהעשרת קורסי אימון העוסקים במגוון תחומים.

תחום האימון הולך ומתעצם רבות בשנים האחרונות בהיבט האישי והחברתי ומסייע לאדם להגיע לרווחה נפשית ולרמת אושר ברמה הגבוה. כמו כן, התהליך שנולד מענף הפסיכולוגיה החיובית, מקדם את האדם בהתמקדות במטרות תוך התייחסות לרלוונטיות ולפירוק דילמות בחייו ומסייע לו להגיע להישגים יוצאי דופן.

בחדר האימון אנו עובדים יחד בשיתוף פעולה ולומדים כלים אימוניים רבים. בשלב זה, המוטיבציה והנכונות מקבלות איזון ומתחילים את השילוב שבין הלמידה והשיח בחדר לבין עשייה פיזית שמקדמת את האדם להגיע להישגיו.

שירותים

pexels-prateek-katyal-2740956

אימון אישי וביטחון עצמי

האדם, החל משנות חייו הראשונות, עובר כל יום דברים חדשים או קבועים, אישיים או סביבתיים אשר משפיעים על אופיו, רגשותיו, מחשבותיו וכו'. במקרים רבים אנו נמצאים בדילמות אשר מושפעות מהאני העצמי לסביבה או קונפליקטים אישיים שבין המחשבה לרגש. כל אלו מגיעים מתוך עולמנו הפנימי ולעיתים רבים אנו זקוקים לאיזון ולהכוונה. התהליך מפתח ביטחון עצמי על כל סוגיו ויהיה ניתן לחוש ולראות בו החל מהימים הראשונים.

pexels-fauxels-3184465

אימון עסקי

אימון עסקי מתייחס להתנהלות העסק שמושפעת מרוח הבעלים. בדומה לדברים רבים בחיים, ראש הפירמידה מנווט עצמו לכל דפניה בצורה כזו או אחרת ולעיתים האדם אינו מצליח לראות ולהגיע בצורה פיזית לכל מחשבותיו. אימון מהסוג הזה מטיב עם האדם בפן האישי ובפן העסקי והניהולי. כמו כן, במצבים רבים, אנשים חווים חרדה מהצלחה או חרדה מלא להצליח. תהליך שכזה מסייע לאנשים החווים את החשש ומביא אותם לאיזון ולצמיחה בפן העסקי ובפן האישי.

john-mark-smith-9QTQFihyles-unsplash

אימון זוגי ומשפחתי

סוג האימון עשוי להתנהל בצורות שונות עקב הצרכים והרצונות של האנשים ובשל מטרתם. באימון זוגי, נעבוד ביחד ובנפרד עם בני הזוג מתוך הנחה שכל אדם בעל אופי וסגנון דרך שונה ונשלב כלים אימוניים שונים במהלך השיח בחדר כך שבני הזוג יוכלו להשתמש בכלים אלו בחייהם האישיים שלאחר מכן.

אימון משפחתי עשוי לדבר על קונפליקטים במשפחה ושונות ואי לכך רצון ליצור איזון וגבולות. אימון שכזה ישלב שיח אישי עם כל גורם מבני הבית וכמו כן, שיחות משותפות תוך רכישת כלים אימוניים.

אימונים משפחתיים עשויים להיכלל בסגנונות של משפחות שונות ודרך הליווי משתנה על פי זה. למשל, הורות משותפת, פירוק התא המשפחתי עקב גירושין וכו'.

amir-hosseini-TvsKqeORBl4-unsplash

אימון לבני נוער וקשב וריכוז

הקונפליקטים והקשיים אצל הנער המתבגר עשויים להוות השפעה בבית היכולות לבוא לידי ביטוי בשינויי התנהגות (לעיתים קיצונית) מתוך תסכול פנימי והוצאתם במקום הנוח. קשב וריכוז או פערים חברתיים, לימודיים או אחרים, מהווים לילד או לנער המתבגר קשיים כאלה ואחרים מתוך תחושה של אי יכולת לעמוד בדרישות הבית והחברה. אימון מהסוג הזה ינחה את הילד על פי סגנון חייו תוך שיח ופעילויות שונות עד לכדי איזון ותחושת מסוגלות אשר תפחית משמעותית את מעשיו ותחושותיו השליליים.

במקרים רבים, קיים קושי להורים של הילד המתבגר ושילובם לתהליך עשוי להטיב ולשמר את קשרם הטוב במשפחה.

סיפורי הצלחה

לפני כשנה פניתי לעידו לאחר רצף מקרים שלא צלחתי בהתמודדות עם בני הבכור  בן ה-11. אין ספק שהוא ילד מקסים וטוב אך יחד עם זאת התקשורת בנינו הלכה ודעכה ובנוסף לכל גם הבחנתי בקשיים לימודיים, מצבי זעם וכעס ומקרים אחרים שלא ידעתי לאבחן. התסכול היה כשלא ידעתי מה השתנה בו, איך ניתן לדבר איתו ותחושת המצוקה שהוא חווה לא נתנה מנוח. לאחר אימון ראשון, בני חזר הביתה במצב רוח טוב ועידו ביקש שאצטרף לאימון נפרד. בשלב הזה הבנתי כי איני יודעת איך מתמודדים עם חד הורות ועם ילד הסובל מקשיים חברתיים ולימודיים הנובעים מהפרעות קשב וריכוז. הדבר התבטא בשגרה בבית ומחוצה לה ולאחר מספר אימונים שלי ושל בני האהוב, צלחנו את המשברים ונוצרה בנינו הבנה ותקשורת שלא ציפיתי לה. כיום, בני שלם עם עצמו והרבה פחות מתוסכל וזועם ואני מצליחה להתמודד בשקט ובנחת איתו ויודעת איך ניתן לסייע במקרים בהם הוא זקוק לי. 

המקרה שלי הוא מורכב ומשלב מספר היבטים ואמונות. אני כיום בן 38 ועד לא מזמן גרתי בעיר דתית. הזרם שממנו הגעתי הוא מהזרמים הקיצוניים בדת. יש לי שלושה ילדים וחיי לא היו חיים. הגעתי לעידו במקריות והתחלנו פגישות אימון. שיתפתי אותו בדברים העמוקים בליבי והתגובה הנוחה וחוסר השפיטה המוחלט גרמו לי להיפתח ולרצות לשתף אותו עוד ללא עוד מסכות ושקרים. בגיל מאוד צעיר עברתי שידך בכפייה ונולדו לי ילדים מקסימים, כל חבריי היו מישיבות ולא יכולתי לעשות שום דבר שרציתי מלבד ללמוד תורה. תמיד ידעתי שאני לא נמשך לנשים וכל השנים היו כסבל. במהלך האימונים עידו אמר לי שאין מטרה שאי אפשר להגיע אליה אלא אם זה משהו שלא תלוי בנו והדבר שצריך להסתכל עליו זה המחיר שאני משלם. הוא שאל אותי מה הייתי רוצה להיות, כאילו המציאות היא הדמיון. תיארתי לו את האדם שחלמתי להיות והוא ליווה אותי במשך כשלושה חודשים בכל היבט תמיכתי שהיה ניתן. כיום אני הבן אדם שרציתי להיות. אני מתגורר בעיר נפרדת, חי את חיי בשלווה ובשקט ללא שום כפייה או דבר שאני לא רוצה בו. חיי השתנו מקצה לקצה. 

בן זוגי ואני היינו אצל מאמנים ומטפלים זוגיים בעבר מספר פעמים. הוא לא הצליח להתחבר לתהליך בשום מקום שהגענו אליו. יצרתי קשר עם עידו והסברתי לו את המצב, הוא נתן מספר טיפים למצב הקיים באותה התקופה ובצורה מפתיעה הם עבדו משציפיתי וכמו כן גם בן זוגי חש בשינויים. החלטנו להגיע לעידו לקליניקה ובמשך שעה שלמה הרגשנו שעברנו שיעור מרתק לחיים תוך שיח לא פשוט. עידו זיהה בכל אחד מאיתנו משקעי עבר אישיים ותיאר לעצמו ולנו את השתלשלות חיינו עם משפחתנו, חברנו והילדות. מכאן, הוא חיבר לנו את הסיפור האישי של כל אחד לחיים המשותפים כיום וביקש שנכתוב בנפרד איזה אדם היינו רוצים להיות ובאיזה צורת קשר זוגי אנו רואים את עצמנו. בפגישה שאחריה, המשכנו והצגנו לעידו את שיעורי הבית שביקש שנעשה כל אחד בנפרד וביחד. סיימנו את הפגישה עם הבנה, הכלה וקבלה אחד של השנייה והיום לאחר כמה חודשים אחרי אנחנו חיים באושר ובלב שלם וכשיש מצבי לחץ והתמודדות אנחנו מתמודדים בצורה אחרת משהיינו בעבר. 

התחלתי אימונים אצל עידו לפני כשנה. הגעתי אליו בשעת משבר ובמצב שהרגשתי שהכל קורס עליי. התקופה כללה פרידה קשה מאוד, פיטורין מהעבודה, קשיים בסביבה החברתית ועוד. לפני שהתחלנו, תיארתי לו את חומרת המצב בשיחה טלפונית ושאלתי אותו אם יש תקווה. הוא רק הקשיב לי ולבסוף ענה בקול רגוע משפט שעד היום בראשי: "האושר שלנו תלוי בנו". הגעתי אליו פעם בשבוע במשך כחודשיים ונולדתי מחדש. היום אני מתמודדת עם כל דבר בחיים בצורה מחושבת ועם הכלים שקיבלתי.

מהבלוג

תחושת תקיעות בחיינו

לא פעם אנו מרגישים שאנחנו "עומדים במקום". זמן ממשוך של תחושה זו עשויה להביא עד לכדי כך שכמעט כל דבר שאנחנו רוצים לעשות נראה ומרגיש כדבר שקשה מאוד קדם אותו. נחזור רגע אחורה.. עוד מילדותינו המוקדמים קיבלנו החלטות והתחלנו ליישם [...] קרא עוד
סגור לתגובות על תחושת תקיעות בחיינו

חרדה

נושא החרדות הוא ארוך ורוחבי ומורכב מתיאוריות רבות. קיימים סוגים שונים של חרדות הנובעים לרוב מאופן גדילתו של האדם החל מימיו הראשונים וכן הלאה במהלך חייו בגיל הצעיר וההתפתחותי. כמו כן, חרדות עשויות להתפתח אצל הפרט מטראומות או מדברים שחווה [...] קרא עוד
סגור לתגובות על חרדה

גבולות

מהו גבול בעצם? לאורך חיינו אנו שומעים את המילה "גבול" בהקשרים רבים. גבול יכול להיות בקשרים בינאישיים, במעקה שנמצא במרפסת היוצר גבול בין המרפסת לנפילה למטה, גבול נכלל גם ברמזור שקיים בכביש שמאפשר לנו אור ירוק או אור אדום שמהווה [...] קרא עוד
סגור לתגובות על גבולות

אושר ורווחה נפשית

בחיינו, ביומיום, אנו שומעים את המילה "אושר" ומאחלים אותה לנו ולמקורבינו מבלי להתייחס למשמעות המילה. אושר ורווחה נפשית החלו לרקום עור וגידים במחקרים שעשו בענף הפסיכולוגיה החיובית מתוך הרצון לתת הגדרה למושג ובנוסף להבין איך אושר משפיע על העצמי במהלך [...] קרא עוד
סגור לתגובות על אושר ורווחה נפשית

אשמח לעמוד לשירותכם

אני תמיד זמין כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר עבורך.

כתובת: אהבת אדם 68, כפר יונה.

טלפון: 050-6712330.

יש להזין את שמכם המלא
יש לרשום מספר טלפון
יש לרשום כתובת מייל תקינה
כדי לעזור אני צריך לדעת מה הבעיה, לא חושבים?